6 czerwca 2018

Jak wybrać gotowe projekty domów?

Dzisiaj coraz więcej Polaków decyduje się na wybudowanie domu. Wielu z nich decyduje się na zakup gotowego już projektu domu. Czy rzeczywiście warto inwestować w gotowce? Jak dokonać wyboru, aby nie być później niezadowolonym?

1) Dom a charakter

Przede wszystkim należy spojrzeć na nas samych – kim jesteśmy, co nam się podoba. Nie warto wybierać jakiegokolwiek projektu tylko i wyłącznie dlatego, że w danej chwili to jest modne. Zdecydujmy, co naprawdę nam się podoba i nie bójmy się sąsiadów. To ma być nasz dom, my mamy się tam dobrze czuć. Pamiętajmy także, że styl wnętrza mieszkania musi pasować do budynku. Jeśli wybudujemy modernistyczny dom, nie uda się już zaaranżować go w stylu kolonialnym w środku.

2) Otoczenie

Choć oczywiście nie jest to najważniejsze, to zwróćmy uwagę na to, jak wygląda nasza działka. Pomyślmy, jak sobie ją wyobrażamy, co będzie pasowało do otoczenia. Postarajmy się dopasować nasze wyobrażenie do rzeczywistości.

3) Styl życia – także ważny

Pamiętajmy także o tym, aby dobrać przeglądane projekty domów do stylu życia, jaki prowadzimy. Dla przykładu – jeśli często pracujemy wieczorem w domu, dużo czytamy, to generalnie potrzebujemy więcej źródeł światła. Teoretycznie są to sprawy dość banalne, jeśli jednak nie zadbamy o nie odpowiednio wcześniej, to mogą się okazać naprawdę dużym problemem później. Mowa tu przede wszystkim właśnie o ilości gniazdek elektrycznych, rozplanowaniu instalacji świetlnej tudzież sanitarnej.

4) Warunki atmosferyczne, gleba itp..

Teoretycznie, jeśli już wybierzemy projekt, specjaliści dostosowują go do naszej działki, czyli np. do gleby, warunków pogodowych itp.

Wtedy jednakże może się okazać, że taki projekt po przeróbkach już nie będzie nam tak bardzo odpowiadał.

Dlatego też warto o pewne sprawy zadbać wcześniej. A zatem zapytajmy w biurze projektowym, które projekty domów będą wymagały najmniejszych poprawek do warunków, jakie posiadamy i następnie postarajmy się wybrać coś najlepszego spośród nich.

5) Home sweet home

A na koniec – pamiętajmy, że wszystko w domu musi jakoś z sobą współgrać tak, aby był on rzeczywiście przytulny. Ponadto my nie możemy mieć poczucia, że zapłaciliśmy za niego nieadekwatnie dużo. Patrząc zatem na projekt, miejmy świadomość, że płacimy nie tylko za niego. Czasem wykonany według jakiegoś projektu dom, będzie droższy, ponieważ będzie wymagał użycia droższych materiałów.

Zostaw komentarz

Please enter your name.
Please enter comment.