20 lipca 2018

7 Rzeczy, których należy szukać przy zakupie samochodu z drugiej ręki

Jeśli poszukujesz nowego pojazdu, jest duża szansa, że przynajmniej rozważasz zakup używanego samochodu.
To sprytny pomysł i jesteś w dobrym towarzystwie. W rzeczywistości rynek pojazdów używanych wygenerował w Europie 160 mln zł obrotu i oczekuje się, że jego wartość wzrośnie.
Oczywiście, chcesz mieć pewność, że otrzymujesz dobrą ofertę i bezpieczny pojazd. Sprawdź te siedem rzeczy, aby upewnić się, że nie skończysz z ręką w nocniku.

1. Historia pojazdu

Przede wszystkim, kupując używany samochód, będziesz chciał najpierw sprawdzić historię pojazdu.

Kierowca powinien być w stanie dostarczyć szczegółową listę kontroli, wypadków, innych istotnych informacji, które mogą pomóc w określeniu stanu pojazdu.
Dobrym pomysłem jest również zbadanie marki i modelu online, aby upewnić się, że kupujesz produkt o wiarygodnej historii. W przeciwnym razie możesz wydać więcej na naprawy, niż gdybyś właśnie kupił nowy samochód.

2. Sprawność nadwozia

Jedną z pierwszych rzeczy, którą będziesz chciał sprawdzić, jest stan nadwozia pojazdu.
Nie powinieneś koniecznie ufać zdjęciom, które widzisz w internecie, ponieważ mogą nie prezentować pełnej historii. Pamiętaj, że sprzedawca próbuje zarobić na samochodzie, i nie zamierza otwarcie reklamować uszkodzeń.

Przed zaakceptowaniem zakupu należy przeprowadzić kontrolę fizyczną.

3. Tapicerka

Tapicerka pojazdu wiele mówi o kierowcy. Na przykład rozerwane lub uszkodzone siedzenie może wskazywać, że kierowca jest niedostatecznie ostrożny w stosunku do swojego samochodu.
Naprawa zniszczonej tapicerki nie zawsze wymaga czasu i pieniędzy. Upewnij się, że wszystkie elementy tapicerki, łącznie z podłogą i siedzeniami dla pasażerów, są należycie zadbane.

4. Numer identyfikacyjny pojazdu

Kupując używany samochód, traktuj wszystko w sposób sceptyczny, aż do numeru identyfikacyjnego pojazdu lub VIN.
Każdy pojazd posiada unikalny 17-cyfrowy kod, który opowiada całą jego historię.
Niektórzy ludzie są mniej niż uczciwi, więc skorzystaj z możliwości sprawdzenia numeru VIN, aby upewnić się, że nie zdecydujesz się na zakup skradzionego pojazdu. Jeśli wpisy nie są zgodne, należy natychmiast powiadomić o tym właściwe organy.

5. Opony

Jeśli nie masz do czynienia z perfekcyjnym sprzedawcą, nie powinieneś oczekiwać, że samochód używany będzie miał zupełnie nowe opony. Nie należy jednak spodziewać się opon, które spowodują, że w ciągu kilku kilometrów utkniesz w miejscu.
Sprawdzić stan zużycia bieżnika wszystkich czterech opon i zapytaj, ile razy sprzedawca dokonywał ich regeneracji.

6. Lustra

Kupno używanego samochodu wiąże się z całym szeregiem ukrytych problemów. Niektóre z nich mogą nie zostać zauważone aż do momentu, gdy będzie za późno.
Lusterka wewnętrzne pojazdu. Sprawdzić obie osłony przeciwsłoneczne. Być może brzmi to głupio, ale niektórzy właściciele wyrywają lusterka z osłony przed sprzedażą pojazdu.

7. Zawieszenie


Na koniec sprawdź zawieszenie pojazdu, dociskając go do dołu i góry. Powinien on łatwo amortyzować wstrząsy i wyrównywać się niemal natychmiast.
Jeśli pojazd nadal sprężynuje w górę i w dół, układ zawieszenia samochodu może wymagać naprawy.
Zakup samochodu z drugiej ręki może zaoszczędzić pieniądze… Jeśli wiesz, czego szukać…
Kupno używanego samochodu to sprytny sposób, aby uzyskać dobry samochód w dobrej cenie. Upewnij się tylko, że przeprowadziłeś badanie z należytą starannością i sprawdź każdą z tych siedmiu rzeczy.
Teraz, gdy już znalazłeś wspaniały używany samochód, nadszedł czas, aby uczynić go swoim własnym! Zapoznaj się z naszym blogiem poświęconym samodzielnym naprawom, aby dowiedzieć się więcej o wspaniałych poradach dotyczących napraw, które możesz zrobić samemu.

Zostaw komentarz

Please enter your name.
Please enter comment.