21 lipca 2018

Dziewięć kroków, które należy podjąć zanim zatrudnisz adwokata specjalizującego się w prawie wypadków samochodowych

Każdego roku w wypadkach samochodów ciężarowych ginie blisko 4 tysiące osób. Około 85% z nich nie było kierowcą ciężarówki. Pomimo wysiłków na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa jazdy dużym samochodem ciężarowym, liczba ofiar śmiertelnych wzrosła w ciągu ostatnich 7 lat.
Jeśli brałeś udział w wypadku z udziałem ciężarówki, Ty lub inne osoby mogły doznać obrażeń. Są specjalne kroki, które należy wykonać

Dowiedz się, co musisz wiedzieć, jeśli uległeś wypadkowi.

Krok 1) Ocena własnych urazów

Nie możesz pomagać innym, jeśli nie zadbałeś o siebie.

W przypadku krwotoku należy udzielić pierwszej pomocy, aby przerwać krwawienie. Jeśli nie możesz wysiąść z samochodu lub jesteś w inny sposób ubezwłasnowolniony, zadzwoń pod numer 112 lub zasygnalizuj prośbę o pomoc.

Krok 2) Ocena urazów innych osób

Jeśli jesteś w dobry stanie i możesz się poruszać, wysiąść z pojazdu i oszacuj urazy pasażerów. Jeśli ktoś jest ranny lub nieprzytomny, nie należy go przenosić, chyba że istnieje znaczne ryzyko pożaru lub wybuchu.

W większości przypadków najlepszą rzeczą do zrobienia jest oczekiwanie na profesjonalną pomoc.

Ale są wyjątki.

Krok 3) Przestaw samochód, jeśli możesz to zrobić bezpiecznie

Jeśli Ty i Twoi pasażerowie nie doznacie poważnych obrażeń, usunięcie pojazdu z drogi pomoże zapobiec dalszym wypadkom lub obrażeniom. Jeśli samochód musi być zepchnięty z powodu poważnego uszkodzenia napędu lub innych istotnych części, zazwyczaj najlepiej jest go zostawić. Mógłbyś się zranić.
Jeśli nie możesz z łatwością przesunąć samochodu, opuść samochód. Zanim jednak to zrobisz, wyłącz silnik i włącz światła awaryjne, aby ostrzec inne pojazdy.

Krok 4) Wykonywanie zdjęć

W dzisiejszych czasach w telefonie najprawdopodobniej jest aparat fotograficzny. Zrób zdjęcia swoich uszkodzeń i uszkodzeń drugiego pojazdu.
Jeśli drugi kierowca spróbuje twierdzić, że jego szkoda była większa niż była lub zminimalizować szkody, będziesz miał dowód, którego potrzebujesz, aby przedstawić firmie ubezpieczeniowej lub prawnikowi zajmującemu się wypadkami samochodowymi.
Nigdy nie należy narażać siebie lub innych na niebezpieczeństwo podczas fotografowania.

Krok 5) Wezwij Policję

Niektóre wypadki ciężarówek powodują jedynie niewielkie uszkodzenia. Nadal powinieneś zadzwonić na policję. Jeśli szkody są większe, niż się wydaje, potrzebne jest wszystko, co zostało odnotowane w raporcie policyjnym.
Może to być wykorzystane jako dowód w sądzie cywilnym. Twój adwokat będzie potrzebował tego, aby Twoja sprawa została rozpatrzona.
Policja także będzie blokować drogę tak, aby nie zdarzyły się żadne inne wypadki.
Gdy zadzwonisz na policję, poinformuj ich o wszelkich urazach i jeśli samochód jest na drodze. Wyznaczą oni priorytet twojego wypadku i dotrą do ciebie w odpowiednim czasie.
Zanotuj nazwisko funkcjonariusza przyjmującego zgłoszenie. Dowiedz się, w jaki sposób i kiedy będziesz mógł otrzymać kopię policyjnego raportu.
Zazwyczaj będą mieli te informacje gotowe do przekazania. Pełne sprawozdanie może jednak potrwać kilka dni.

Krok 6) Wezwanie holownika

Możesz zadzwonić po samochód lawetę przed przyjazdem policji, ale jeśli twój samochód nie blokuje ruchu, nie pozwól im go poruszać przed przyjazdem policji.
W wypadku samochodowym należy myśleć o samochodzie jako o dowodzie. Nie chcesz, aby był sfałszowany.

Krok 7) Uzyskaj dane kontaktowe

Jeśli ktoś widział wypadek lub przybył wkrótce po nim, poproś o dane kontaktowe. Może on być cennym świadkiem na poparcie Twoich twierdzeń. Kierowca samochodu ciężarowego może spróbować zakwestionować to, co się wydarzyło.
Mogą powiedzieć, że wycięliście się przed nimi. W przeciwnym razie mogą spróbować zmienić przyczynę wypadku. Zazwyczaj nie masz drugiej szansy na uzyskanie informacji kontaktowych od świadków, więc upewnij się, że to zrobiłeś.
Ty i Twój adwokat będziecie bardzo zadowoleni, że zrobiłeś ten krok.
Ponadto należy uzyskać informacje kontaktowe od innych osób uczestniczących w wypadku i przekazać im swoje.

Musisz zebrać:

  • Pełne imię i nazwisko oraz dane kontaktowe
  • Numer prawa jazdy i tablicy rejestracyjnej sprawcy
  • Numer polisy i towarzystwa ubezpieczeniowego
  • Typ, kolor i model pojazdu
  • Miejsce wypadku

Będziesz potrzebował tych informacji, aby przekazać je swojemu ubezpieczycielowi, który być może będzie musiał zaangażować się w tę historię. A jeśli kierowca zniknie, być może będziesz potrzebował tych informacji, aby go odnaleźć.

Krok 8) Uzyskać pomoc lekarską, nawet jeśli „jesteś cały”.

Możesz nie mieć żadnych śladów zadrapań, rozcięć, wstrząsów, stłuczeń lub czegokolwiek innego. Nadal jednak potrzebna jest pomoc medyczna. Bezpośrednio po wypadku Twoje ciało jest wypełnione endorfinami.
Są to hormony, które uwalniasz w sytuacjach zagrażających życiu. Zmniejszają one ból. Mogą ukryć urazy, który ujawni się później.

Krok 9) Skontaktuj się z ubezpieczycielem

Zgłoś się do firmy ubezpieczeniowej. Nawet jeśli nie uważasz, że jesteś winny, należy o tym powiadomić. Brak terminowego powiadomienia o tym może spowodować utratę ochrony ubezpieczeniowej.
Rozpoczęcie procesu likwidacji szkód ubezpieczeniowych. Może to wymagać skontaktowania się z ubezpieczycielem kierowcy ciężarówki, chyba że jesteś w stanie nienaruszonym.

Skontaktuj się z przedstawicielem ubezpieczyciela ds. wypadków pojazdów ciężarowych

Wreszcie, nadszedł czas, aby zadzwonić do prawnika. Pomogłeś w zaspokojeniu natychmiastowych potrzeb w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa siebie i innych osób. Rozpocząłeś już proces kompletowania sprawy, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Wypadki ciężarówek mogą spowodować bardzo poważne obrażenia, a nawet śmierć. Po podjęciu kroków w celu ochrony siebie i innych zaraz po wypadku, nadszedł czas, aby zadzwonić do specjalisty ds. wypadków drogowych.
Ze względu na rozmiary pojazdów kierowcy ciężarówek mają dodatkowe obowiązki i wytyczne, których muszą przestrzegać, aby uniknąć wypadków. Muszą stosować się do przepisów określających sposób postępowania w ruchu drogowym i utrzymania pojazdów.
Nawet jeśli uważasz, że wina jest niejasna, powinieneś skontaktować się z prawnikiem, który zna zasady.

Kroki powypadkowe ciężarówek


Kiedy znajdujesz się w wypadku z udziałem samochodów ciężarowych, trudno wiedzieć, co należy zrobić. Jednak niepodjęcie pewnych kroków może mieć wpływ na roszczenia ubezpieczeniowe lub inne orzeczenia.
Podejmując te kroki, będziesz gotowy. Masz to, czego potrzebujesz do ubezpieczenia i sprawy cywilnej – gdyby do tego doszło?
Więcej informacji na temat naprawy i konserwacji pojazdu można znaleźć na naszym blogu.

Zostaw komentarz

Please enter your name.
Please enter comment.